Iżż w Warszawie

0
45

Działalność Instytutu Żywności i Żywienia

Wiele osób zwraca szczególna uwagę na swój codzienny jadłospis. Z cała pewnością zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta ma duże znaczenie w profilaktyce zdrowotnej. Trzeba jedynie stosować się do zaleceń.

Nie ulega wątpliwości, że zdrowe odżywianie na co dzień pomaga zachować odpowiednią kondycję i dobre samopoczucie. Powinniśmy spożywać odpowiednie ilości białek, tłuszczów i węglowodanów. Tych ostatnich znajduje się szczególnie dużo w słodyczach. Jedzenie zbyt dużych ilości słodyczy niechybnie prowadzi do otyłości oraz próchnicy zębów. Normy IŻŻ mówią same za siebie. Tymczasem wiele osób ma problemy z otyłością i nadciśnieniem tętniczym. Powszechnie występującym schorzeniem jest również cukrzyca. Instytut Żywności i Żywienia co jakiś czas uaktualnia swoje zalecenia. Warto wspomnieć, że każdy z nas może zmienić swój styl życia na zdrowszy. Wystarczy tylko odpowiednia wiedza i samodyscyplina.

Nie brakuje miłośników słodyczy i fast foodów. Niestety takie odżywianie na dłuższą metę skutkuje problemami ze zdrowiem w przyszłości.