Iżż studia podyplomowe

0
41

Normy żywieniowe dla Polaków

Czy odpowiednio zbilansowana dieta uchroni nas przed chorobami cywilizacyjnymi? Z całą pewnością zmniejszy ryzyko ich wystąpienia. Dlatego też warto przestrzegać zaleceń dietetyków.

Nasz organizm wykazuje określone zapotrzebowanie na poszczególne składniki pokarmowe. Przede wszystkim ważne jest białko, minerały oraz witaminy. Z niczym nie można jednak przesadzać. Instytut Żywności i Żywienia od wielu lat opracowuje na podstawie dostępnej literatury i najnowszych badań naukowych normy dotyczące prawidłowego żywienia dla poszczególnych grup wiekowych. Przede wszystkim powinno się spożywać duże ilości owoców i warzyw. Ważne jest również białko. znajdziemy je w wielu produktach pokarmowych. Normy IŻŻ są ważną wskazówką dla obywateli. Można się z nimi zapoznać za pośrednictwem strony internetowej. IŻŻ zwraca również uwagę na szczególna rolę aktywności fizycznej.

Spożywane przez nas posiłki powinny dostarczać naszemu organizmowi odpowiednią dawkę poszczególnych składników. Owoce i warzywa powinny być obecne w naszym codziennym jadłospisie.