82-letnia bogini ciast i tortów

0
95

Sylvia Weinstock od ponad 30 lat zajmuje się pieczeniem ciast i tortów. Mieszka i pracuje na Manhattanie w Nowym Jorku, gdzie zarządza swoją własną cukiernią i piekarnią. Jest jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych kobiet-cukierników w Stanach Zjednoczonych i na Świecie, a to za sprawą jej zapierających dech w piersiach arcydzieł sztuki cukierniczej. Jeśli masz specjalne życzenie, aby na torcie pojawiły się np. kwiaty, ptaki lub wizerunki znanych osób, dla Pani Sylvii Weinstock będzie to czysta przyjemność. Za taką przyjemność będziesz musiał jednak zapłacić nawet 65 000 dolarów!

Sylvia Weinstock jest pionierką w kreatywnym projektowaniu ciast i tortów. To właśnie dzięki niej takie dodatki jak pszczoły, motyle lub ptaki na stałe zagościły jako element dekoracyjny na najbardziej eleganckich tortach weselnych. Firma, którą zarządza seniorka tworzy niepowtarzalne kompozycje cukiernicze dla mniej lub bardziej znanych klientów, w tym rodziny Clintonów, czy wielu gwiazd kina i estrady.

Każde kolejne zlecenie na jedyny w swoim rodzaju wypiek jest dla Sylvii Weinstock kolejnym celem do osiągnięcia, a słowo „niemożliwe” nie istnieje w jej słowniku. Sama często odpowiada klientom „Nigdy nie mów nigdy”, szczególnie jeśli prośba dotyczy arcy trudnych kompozycji z ciasta i lukru, jak np. torty stylizowane na jajka Faberge, małe samochody, zwierzątka lub cyrkowe klauny. Wszystko da się odwzorować za pomocą masła, jajek, mąki i cukru.