Żywność ekologiczna

0
44

W dzisiejszych czasach stosowanie różnego rodzaju sztucznych nawozów i środków ochrony roślin jest w rolnictwie czymś powszechnym. Usuwanie szkodników to jednak tylko jedna strona medalu. Druga jest nieco mniej ciekawa, jeśli weźmiemy pod uwagę nasze zdrowie.

Substancje chemiczne, którymi spryskiwane są rośliny, przenikają do ich wnętrza, a następnie trafiają do naszych organizmów. Co więc zrobić, by nie trując samych siebie móc zjeść owoce czy warzywa, które z założenia zawierać powinny niezbędne dla zdrowia witaminy i składniki odżywcze? Najlepszym rozwiązaniem byłoby pewnie posiadanie własnego pola, ogródka i upraw, jednak jasnym jest, że nie każdy ma przecież taką możliwość.

W tej sytuacji pozostają nam sklepy z tzw. zdrowym jedzeniem, w którym dostępna jest żywność ekologiczna. Oferowane tam różnego rodzaju produkty posiadają odpowiednie certyfikaty, dzięki którym możemy mieć pewność, że kupujemy rzeczy wyprodukowane bez szkodliwych substancji. W ten sposób zdecydowanie chronimy swoje zdrowie przed działaniem trujących środków, które powodować mogą całą masę chorób, w tym nowotworów.