Rola wody dla zdrowego odchudzania

0
66

Portale dotyczące skutecznych diet zawsze zwracają uwagę na obowiązek picia wody. Woda idzie bowiem w parze ze zdrowym odchudzaniem. Każdy człowiek dla zdrowia powinien wypijać minimum 8 szklanek płynów dziennie. Tyle potrzebne jest do zapewniania organizmowi prawidłowego funkcjonowania. Nie oznacza to, że należy wypijać dziennie 2 litrowe butelki wody mineralnej. Woda zawarta jest przecież także w owocach, sokach, zupach, herbacie i innych spożywanych codziennie płynach.

Osoby, które planują zdrowe odchudzanie powinny jej wypijać znacznie więcej. Dlaczego? W pierwszych dniach po rozpoczęciu skutecznej diety można zauważyć wyraźny spadek masy ciała. Niekoniecznie musi to być widoczne na wadze. Po wyglądzie człowieka można stwierdzić, że czegoś mu ubyło. Niestety w tym momencie wcale nie ubyło mu tkanki tłuszczowej, tylko zawartej w organizmie wody. To bowiem właśnie wodę człowiek jako pierwszą traci rozpoczynając skuteczną dietę. Dlaczego tracimy wodę? Może ktoś się zdziwi, ale woda potrzeba jest organizmowi do wytwarzania energii. Energia gromadzona jest w mięśniach w postaci glikogenu. Ten zaś powstaje z węglowodanów przy użyciu wody. Jeśli wskutek zdrowego odchudzania przestajemy dostarczać organizmowi węglowodany, ten pobiera glikogen z mięśni. Wraz z nim ubywa także zgromadzona w mięśniach woda. Chcąc uzupełnić jej niedobory należy wypijać znacznie więcej niż 8 szklanek płynów dziennie. W ten sposób dalej będzie ona mogła pomagać w wytwarzaniu glikogenu, energii niezbędnej do spalania tłuszczu. Woda służy zdrowemu odchudzaniu także w inny sposób. Wspomaga prawidłowy proces przemiany materii, zapełnia żołądek i wspomaga ruchy perystaltyczne jelit.

zdrowe odchudzanie

Dużo wody to także więcej krwi, a im więcej krwi tym więcej tlenu, który pomaga spalać tkankę tłuszczową. Warto pamiętać, że skuteczna dieta nie wystarczy. Warto także się ruszać, a im intensywniejsze ćwiczenia, tym więcej wody ubywa. Należy więc pamiętać, aby w czasie ćwiczeń stale nawadniać organizm. Chcesz schudnąć? Pij wodę.