Pokazy barmańskie

0
53

Jakie drinki lubią pić Polacy? To ciekawe pytanie, ponieważ stereotypy pokazują, że Polacy piją jedynie wódkę i piwo, co oczywiście nie jest prawdą. Tradycja picia mocnej wódki odchodzi do lamusa, ponieważ zmienia się w Polsce kultura picia alkoholi i coraz częściej sięgamy po nowości, a nie dobrze znane trunki. Dowodem na to niech będzie rosnąca od kilku lat popularność picia cydru, który w polskiej tradycji nie istnieje, a od pewnego czasu ma się zaskakująco dobrze i w każdym porządnym barze dzisiaj dostaniemy spory wybór tego napoju.

Podobnie jest z piwami – coraz więcej piw pszenicznych rządzi w listach alkoholi i napojów w restauracjach i barach, ponieważ Polacy stali się fanami tego rodzaju piwa.
Drinki zawsze cieszyły się powodzeniem, dlatego pokazy barmańskie zawsze owocują w wielu ciekawych odkryć związanych ze słodkimi drinkami, ale w ostatnim czasie sporo drinków powstaje na bazie bourbona i rumu, który po latach wrócił do łask. Dowodzi to, że jako społeczeństwo zmieniamy swoje upodobania i coraz częściej próbujemy nowych smaków.